Supë kremoze me thjerrëza/ E thjeshtë dhe e shpejtë në përgatitje

Pas një dite të gjatë pa ngrënë, trupi i njeriut ka nevojë për lëngje. Një pjatë supe me thjerrëza do të ishte ideale si pjatë e parë. Pasi, thjerrëzat janë një bimë bishtajore e pasur me hekur dhe proteina dhe nuk përmbajnë yndyrë dhe kolesterol.

Supa me thjerrëza është shumë e ushqyeshme, e thjeshtë, e shijshme dhe shumë e lehtë në përgatitje.

Përbërësit:

  • 100 gr thjerrëza të kuqe
  • 1 qepë
  • 1 karrotë
  • 1 patate
  • 1 domate
  • 1 thelb hudhër
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper i kuq
Thjerrëza të kuqe

Përgatitja:

Vendosim tenxheren me vaj, shtojmë qepën dhe e kaurdisim pak duke shtuar domaten, karrotat, hudhrën dhe patatet të prera imët. Pasi i kemi kaurdisur për pak minuta, shtojmë thjerrëzat, ujin dhe kripën duke i lënë përbërësit të ziejnë për rreth 20 minuta.

Më pas e kalojmë supën në blender për ta kthyer në krem. E servirim duke e spërkatur me pak gjalpë dhe piper të kuq, ose sipas dëshirës mund ti shtojmë dhe pak lëng limoni dhe majdanoz.

Provojeni dhe shijojeni.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *