Sefirin Kizi/ Episodi 36 u hodh në kosh dhe u rishkrua perseri! Kishte skena me Naren

Seriali “Sefirin Kizi” pesoi një ndryshim të madh.
Javën e kaluar, u raportua se Neslihan Atagül mori një raport për 10 ditë për shkak të problemeve shëndetësore.
Ajo la xhirimet e serialit ‘Sefirin Kızı’ në Muğla, ku luajti rolin kryesor me Engin për të shkuar drejt Satmbollit.

Informacioni i marrë ishte se Atagül kishte rënë në peshë në 45 kg për shkak të sindromës së rrjedhjes së zorrëve dhe po përjetonte vazhdimisht dobësi.

Ndërsa të gjithë prisnin që raporti i aktores së famshme të mbaronte dhe të kthehej në skenë ndodhën gjerat njëra pas tjetrës.

Neslihan Atagül tha se do të jetë në shesh xhirimi ditën e 5-të të raportit të saj. Pas kësaj, Eylem Canpolat dhe Ozan Aksungur, skenaristët e rinj të serisë, shkruan një skenar ku Episodi 36-të përfshinte skena nga Nare.

Të gjitha skenat e episodit pa Naren u xhiruan dhe xhirimet u ndaluan për 3 ditë dhe Atagül pritej të shkonte në Muğla.

Neslihan e cila u nis me makinë natën arriti në Muğla në mëngjes.  Sidoqoftë, pas një ore, Atagül tha se nuk ishte në gjendje të shkonte në shesh xhirimi dhe se nuk po ndjehej mirë.  Kishte një krizë të madhe në shesh xhirime.

Të gjitha skenat e episodit të 36-të u hodhën në plehra dhe skenari u rishkrua, dhe e gjithë ekipi duhej të përfundonte xhirimet e episodit të ri, i cili do të mbërrinte të hënën, në 4 ditë.

Neslihan Atagül, e cila u kthye në Stamboll me kërkesë të mjekut të saj, mori një raport për 15 ditë të tjera ndërkohë.  Më pas, Atagül deklaroi se ndihej keq dhe se nuk mund të vazhdonte më, dhe kompania e produksionit bëri një takim ku propozuan një emër të ri aktorje. Emri i parë që u erdhe ndërmend dhe i benë një ofertë Tuba Büyüküstün.

Pati një zhvillim të papritur, Büyüküstün e la mënjanë karrierën e saj dhe i dha një dorë miqësore Engin Akyürek dhe Eylem Canpolat, me të cilët ajo punoi së bashku në serialin “Kapa Para Aşk”.

U mësua se Tuba Büyüküstün, e cila po përgatitet të vendoset në Bodrum me vajzat e saj binjake, do të shfaqet para Sancar (Engin Akyürek) si një personazh i ri femër. /guzelserial.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *