Përmbledhja e episodit 15/ Çfarë ndodhi mbremë në Sefirin Kizi?

Më poshtë do të gjeni një përmbledhje të detajuar të episodit 15 për të gjithë ato që nuk e kanë ndjekur akoma.

Atika, mamaja e Menekshesë shkon në konak dhe kerkon Sançarin dhe Halisen. Ajo takon Halisen dhe i thote që Menekshe është shtatzanë dhe ndodhet në spital.

Kavruk po ashtu e degjon, por vendos të mos ja tregoj Sançarit.

Sançar pasi heq dore nga vrasjã e Akinit, shoqeron Naren dhe Melek për në shtëpi.

Kur Elvan hap derën ajo cuditet dhe I pyet që si ka mundesi ju ketu?

Melek I shpjegon që ishin në piknik, pastaj iken diku që së kuptoj por e rendesishme që u kthyen në shtepi.

Sançar dhe Nare flasin jashtë, ajo i kerkon llogari per trashegimine që do ti linte Melekut dhe së do të grinden.

Sançar e fton duke i thënë, sonte tek kasollja (takohemi dhe i flasim të gjitha) Nare buzeqesh dhe futet në shtepi. Por JO! Gjithmonë do dalë dicka që do prishë cdo gjë!

Melek dhe Nare po gatuajnë kek sepse do takoj Sançarin në mbremje.

Gezimit të Nares, Melek dhe Elvanit i shtohet edhe Zehra. Por ato momente e telefonon Zehran Gulsija dhe i thote qe Menekshe është shtatzanë. Zehra shokohet dhe pyet çfarë?

Nare dhe Elvan pyesin së çfarë ndodhi, por ajo largohet që ska asgje, asaj I duhet të largohet.

Sançar shkon tek Akini dhe shikon Gedizin teksa e godet papushim dhe degjon gjithcka.

Akin mundohet të luaje me Gedizin duke I thënë: – Pse nuk e le Sançarin të më vrasë dhe ti merrje Naren. Sepse unë të degjova që i the së Nare eshte e imja, do ta marr unë Naren.”

Gediz e godet dhe i thotë se jane vellezer, atë e tha vetem që ta ndalonte qe mos tē behej vrasēš.

Sançar hyn dhe e terheq Gedizin.

Sançar shkon në shtepi të nderrohet dhe sheh ambulancën. I shokuar shkon me vrap brenda dhe sheh në koridor Zehran, Yahjan dhe Gulsije. Ai mendon që dicka i ka ndodhur nënës së tij, por Gulsije i hap deren ë dhomes dhe cte shohë? Menekshe e shtrire në krevat, dhe doktori duke i ber ekon.

Sançar kupton që Menekshe është shtatzanë

Nare me kekun në dorë shkon tek kasollja dhe pret Sançarin.

Ajo ë merr në telefon, por nuk ja hap, i dergon mesazh ai nuk ja kthen.

Zehra e pyet nqs do ti kthej pergjigje, por Sançar thote që me çfarë fytyrë ti shkruaj, apo cfare ti them.

Gediz i shpjegon Muges që Sançar eshte vellai i tij dhe sdo të lejon të kurrë ti bente keq.

Sançar shkon të takoj Gedizin. Gediz mbeshtet Sançarin.

Nare kthehet në shtepi.

Ajo vendos të ndryshoj shtepi pa dijenine e Sançarit.

Muge shkon në marinë dhe i kerkon falje Nares. Ajo I kerkon të shkojnë të takojnë Akinin.

Nare dhe Muge shkojnë tek Vendi ku eshte Akin. Roja nuk ë lejon Naren të hyj brenda.

Muge perballet me Akinin dhe gjithë fuqine dhe pozitivitetin i thote që po sherohet dhe po arrin ta harrojë atë.

Në momentin që ikin takojne Gedizin. Nare thote që ka një surprizë dhe i dergon tek shtëpia e re.

Elvan thumbon Gedizin.

Sançar shkon të takoj Naren por ato janë larguar nga shtepia.

Gediz i tregon Sançarit vendodhjen e re të Nares.

Nexhdet se bashku me Lokin shkojnë për vizit tek Menekshe në konak.

Gulsije cuditet kur sheh Lokin, ajo i jep ushqimin Nexhdetit e Menekshese dhe largohet.

Nexhdet dhe Loki hyjnë në dhomë, në momentin që Menekshe sheh Lokin klith e habitur. Guljsije e degjon Menekshene dhe kthehet ti degjoje tek dera.

Loki i ka derguar kolonjë Menekshese😂 Ajo I kerkon të largohet dhe Loki pranon.

Pasi Loku del jashte kanakut, Gulsije shkon dhe i propozon të punojë në konak. Loki duket I emocionuar.

Sançar shkon tek shtëpia e re e Nares. Nare cuditet kur sheh Sançarin aty dhe I thote të largohet.

Sançar thote që pasi ta zer gjumi Melekun do ti tregojë të vërtetën.

Sançar i tregon që Menekshe është shtatzanë.

Nare behet keq, por mundohet të mbaj veten.

Ajo i tregon së kur ishte shtatzane, zgjohej naten dhe priste të shihte Sançarin.

Edhe kur Melek u be 5-vjec perseri kerkonte natën për të. Madje edhe tani ndonjehere zgjohet dhe kerkon për ate. Ato pak minuta që mund të takohen gjate dites i sjellin buzeqeshje.

“Edhe pse betohem 1000  here së nuk do të fal, Zemra ime kerkon vetem një arsye të të fal ty!”

Ajo ë terheq për dore Sançarin dhe e nxjerr tek porta jashte dhe I thote që tani e tutje betohet që kurre sdo ta permend emrin e tij.

“Le të jetë ky një betim! “ dhe i mbyll deren.

Sançar thotë Jo mos e bej këtë!

Të dy ulen duke qare pas derës…….

Fundi i episodit 15!

Shënim* Seriali nuk ka ber finale, thjeshtë ka mbaruar episodi 15 dhe kurdo që të kthehen do vazhdojnë me 16. Shpresojmë të qetesohet gjendja dhe të rikthehen sa më shpejt me 16😍

One thought on “Përmbledhja e episodit 15/ Çfarë ndodhi mbremë në Sefirin Kizi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *