Kush janë dy aktorët që do i bashkohen “Sefirin Kizi” sonte? Ju kujtohet Emre?

Seriali Vajza e Ambasadorit (Sefirin Kizi) po bën bujë të madhe në gjithë botën. Serial i të cilit protagonist kryesorë janë Engin Akyürek dhe Neslihan Atagül Dogulu.

Sefirin Kizi transmetohet cdo të hënë, ora 20:00 në Star Tv Turqi.

Këtë të hënë dy aktor të tjerë i shtohen kastit të serialit “Sefirin Kizi”. Ata janë Melis Birkan dhe Aras Aydin. Të dy aktor të njohur tashmë me publikun. Ata do luajnë në rolin e komisarëve, ku Melis Birkan do jetë komisarja Canan dhe Aras Aydin do jetë komisar Turgut. Rolet e tyre do të fillojnë të jenë pjesë e serialit të hënen e 27 Janarit.

Melis Birkan është një aktore me një cv të pasur serialesh. Ajo ka vite që është pjesë e ekranit, që daton në vitin 2005.

Melis Birkan – Canan

Disa nga serialet e saj janë:

Soz (Linda)                         2017-2019

46 Yok Olan (Ceyda)         2016

Buyuk Surgun Kafkasya     2015

Tehlikeli Sirlar                     2013

         

Aras Aydin:

Ju kujtohet seriali “Stina e qershiave”? Po Emre? Ai djaloshi simpatik që ishte muzikant? I dashuri i Burcus.

E pra, po po fiks për atë po flasim! Emre rikthehet në Sefirin Kizi këtë mbrëmje.

Aras Aydin – Emre – Turgut

Aras Aydin (Emre) apo me emrin e tij më të ri Turgut, po ashtu është një nga aktorët me simpatik dhe të pëlqyer. Ai ka luajtur në shumë seriale të ndryshme. Presim te shohim Aras si nje komisar i zoti!

Sefirin Kizi po bën namin me aktorët simpatikë në serial 🙂

Lexo edhe Sefirin Kizi/ Cfarë do të ndodhë në episodin e rradhës?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *